سرشاخ دوباره شفر با کی روش در ماجرای پک

یافتن پاسخ این سوال هم مهم است که کارلوس کی روش چه پاسخی دربرابر غیبت های مکرر استقلالی ها درتمرینات بعد از بازی که در پک برگزار می گردد، خواهد داشت؟ آیا کی روش برنامه ای برای این ماجرا دارد؟

سرشاخ دوباره شفر با کی روش در ماجرای پک

غیبت مکرر ملی پوشان استقلال در پک

به گزارش خبرنگاران ، بازیکنان استقلال برخلاف دیگر تیم ها همچنان از حضور درمجتمع پک که تمرینات بازیکنان تیم ملی درآن جا برگزار می گردد، خودداری می نمایند. درحالی که هفته پیش زمزمه هایی مبنی برحضور دوباره استقلالی ها درپک شنیده می شد اما پس از بازی با سپیدرود رشت هم وینفرد شفر مانع از تمرینات ملی پوشان استقلال در پک شد و بازیکنان استقلال درورزشگاه صنایع دفاع به انجام تمرینات خود پرداختند.

این رویه با دلخوری شدید کارلوس کی روش همراه شده و سرمربی تیم ملی از وضع موجود به شدت ناراضی است. کی روش عمیقا معتقد است که ملی پوشان باید فردای بازی های باشگاهی در پک حاضر شوند وحتی بازیکنانی همچون مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاجی صفی که درتراکتورسازی بازی می نمایند به رغم بعد مصافت فردای بازی های تیم شان درلیگ برتر به پک می روند و آن جا تمرینات خود را زیر نظر کادرفنی تیم ملی دنبال می نمایند. وینفرد شفر اما مدتی است با این رویه سرناسازگاری گذاشته و به بازیکنان ملی تیمش اجازه حضوردر پک را نمی دهد.

شفرحتی درتوجیه کارخود گفته بود وقتی باشگاهی همه گونه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای حضوربازیکنان درتمرینات ریکاوری بعد ازبازی را دارد بهتر است بازیکنان استقلال-حتی ملی پوشان- درتیم باشگاهی خود این گونه تمرینات را سپری نمایند. شفر اما این تصمیم را نوعی مقابله با سیاست های کی روش نمی داند و زمانی که از اوسوال شد که شاید با این تصمیم مشکلاتی برای تیم ملی که خود را برای حضوردرجام ملت های آسیا آماده می نماید، پدید آورد اظهار داشت که هرگز چنین قصد ونیتی ندارد. شفر حتی به حضورش دربازی تدارکاتی تیم ملی مقابل بولیوی درورزشگاه آزادی اشاره نمود که هیچ یک از مربیان داخلی به رغم دعوت رسمی کی روش حاضر به حضوردراین بازی نشدند اما او تک و تنها روی سکوها نشست و بازی تیم ملی را تماشا کرد. شفر آن حضوررا نتیجه تمایلاتش به موفقیت تیم ملی ایران درجام ملت های آسیا دانست اما از طرفی حضوربازیکنان در پک را آن هم فردای بازی های لیگ برتر برنمی تابد و به نوعی این اجبار را دخالت درامور فنی استقلال می داند.

شفردرحقیقت مخالفت نرمی را علیه کی روش کلید زده هرچند که فضای حاکم برروابط او با سرمربی تیم ملی به اندازه اتفاقاتی که میان کی روش و بکرانو می افتد تند و اسفبار نیست اما به هرشکل پیرمرد آبی ها نیز اصولی را درمربیگری اش دنبال می نماید وحتی دریکی از نشست های خود با همکارانش به این نکته اشاره نموده که از وقتی مانع حضور بازیکنان استقلال درپک شده نتایج بهتری به دست آمده و استقلال روزهای بهتری را تجربه می نماید.

بردهای اخیر استقلال شاید دیگربرای شفر هیچ توجیهی باقی نگذارد که تا خاتمه بازی های نیم فصل اجازه حضوربازیکنان درپک را بدهد وشاید این رویه بعد از جام ملت های آسیا نیز ادامه یابد و اگر کی روش همچنان سرمربی تیم ملی باشد، وضعیت به همین منوال است.

البته سرمربی تیم ملی نیز کوشیده درمواجهه با غیبت مکرر ملی پوشان استقلال در پک سیاست سکوت اختیارکند اما سرمربی تیم ملی از این رویه دلخور است وحتی این احتمال وجود دارد که او در انتخاب نفرات نهایی تیم ملی غیبت استقلالی ها در تمرینات بعد از بازی را نیز لحاظ کند. -

کی روش گرچه به مقابله آشکار با این ماجرا نخواهد پرداخت وبه نوعی درآستانه رقابت های جام ملت های آسیا سیاست مدارا را پیش خواهد گرفت تا فضای حاکم بر تیمش تحت الشعاع قرار نگیرد اما سوابق رفتاری او کاملا گویای برخورد های زیرپوستی با عوامل بازدارنده درمقابل خودش هست و سابقه نشان داده سرمربی تیم ملی هیچ مخالفتی علیه خود بی پاسخ نمی گذارد. -

استقلال درآخرین اردوی تیم ملی بازیکنانی همچون سیدحسین حسینی، روزبه چشمی و وریا غفوری را در تیم ملی دید. پیش تر آرمین سهرابیان، علی کریمی و پژمان منتظری دراردوی تیم ملی حضورداشتند و دراردوی اخیر، استقلال ریزش محسوسی درتیم ملی داشت. البته بعید است که برای مثال کی روش چشم از استعداد سید حسین حسینی بپوشد یا خودش را از روزبه چشمی که دردو پست دفاع میانی و هافبک دفاعی محروم کند. اما درباره دیگر بازیکنان هیچ تصمینی نیست که دراردوی نهایی تیم ملی برای حضور درجام ملت های آسیا حضورداشته باشند.

به هرحال تمرینات منظم درکنار تیم ملی خود نقشی انکار ناپذیر درتصمیم های سرمربی تیم ملی خواهد داشت وباید این غیبت های اخیر را عمیقا مد نظرقرار داد.

10-1

منبع: ایران ورزشی

به "سرشاخ دوباره شفر با کی روش در ماجرای پک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرشاخ دوباره شفر با کی روش در ماجرای پک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید